Analiza finansowa

Przygotowujemy analizę finansową niezbędną do prognoz, inwestycji, utrzymania płynności finansowej czy przedłożenia w banku.

 

Każdy przedsiębiorca, który kiedyś rozpoczynał swoje przedsięwzięcie, który miał swoją wizję biznesu, operował kapitałem początkowym.

Były to fundusze własne jak również fundusze pozyskane od osób prywatnych, banków lub innych instytucji finansowych.

Umiejętne zarządzanie środkami swoimi finansowymi, jak i pozyskanymi z innych źródeł stanowi o sukcesie firmy na starcie, jak również w każdym momencie jej rozwoju.

Niezwykle ważnymi elementami w czasie rozwoju przedsiębiorstwa oraz w przypadku umacniania swojej pozycji na rynku, jest umiejętność zachowania płynności w firmie, odpowiednie wykorzystania źródeł finansowania i zarządzania pozyskanymi pieniędzmi.

Przekłada się to na wskaźniki finansowe, które powiedzą wszystko o właściwym zarządzaniu przez właściciela/zarząd firmy , t.j. zdolności do regulowania zobowiązań, poziomu ogólnego zadłużenia oraz sprawności działania na rynku.

Dzięki współpracy z nami, otrzymają Państwo rzetelnie przeprowadzoną analizę wskaźnikową, która umożliwi uzyskanie rzeczywistego obrazu działalności firmy i jej potencjału w finansowaniu bankowym.

Nasza oferta
Przygotowujemy:

  •  analizy finansowe,
  • analizy wskaźnikowe oraz poszczególnych elementów zarządzania finansowego podmiotu gospodarczego. Analiza wskaźnikowa swoim zakresem obejmuje:
  • rentowność,
  • płynność finansową,
  • sprawność działania,
  • strukturę finansową.